Menu:  Leszek Kaczorowski
 • tel.: 501 426 119
  Dariusz Kaczorowski
 • tel.: 509 136 323
  Biuro
 • tel.: 12 422 68 60
  Adres
 • Dunin-Wąsowicza 22
 • Obok Kina Kijów,
  Stadionu Cracovia

e-mail:

autotoppzm@op.pl

Dodaj do ulubionych


Zajęcia Teoretyczne

Obecnie przy wyborze szkoły jazdy, dużą uwagę trzeba zwrócić na zajęcia teoretyczne. Stare testy dawały możliwość nauczenia się materiału na pamięć i częściowo zwalniały z myślenia, dlatego tez wiele osób nie przywiązywało uwagi do teorii czego skutkiem była niska zdawalność egzaminu praktycznego, ponieważ brak znajomości przepisów powodował błędy podczas jazdy.

W naszej szkole wykłady zawsze były mocnym filarem kursu, zwracaliśmy i zwracamy uwagę aby nasi kursanci poznali dobrze przepisy.

Kursant z dobrą znajomością przepisów dużo lepiej radzi sobie rozpoczynając jazdy. Dzięki naszym multimedialnym wykładom, z użyciem filmów, na podstawie których wykładowca szczególowo omawia różne sytuacje drogowe, przedstawia najpierw w teorii najlepsze sposoby radzenia sobie z nimi, W ruchu drogowym kursant może skupić się na przyswajaniu techniki kierowania, nie jest zestresowany brakiem znajomości znaków czy też zaskakiwany przez sytuacje.


Pierwsza Pomoc

Nowe przepisy które weszły w życie z dniem 19.01 pociągnęły za sobą szereg zmian obejmujących zarówno szkolenie jak i procedury urzędowe

W nowych testach, które zostały wprowadzone, duży nacisk położono na zagadnienia związane z pierwszą pomocą. W naszej szkole od zawsze zwracaliśmy uwagę na ten element szkolenia jako jeden z kluczowych etapów przygotowywania kandydata na kierowcę.

Wykłady z pierwszej pomocy prowadzi u nas czynny zawodowo ratownik medyczny, który przekazuje aktualną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, z użyciem fantoma oraz podstawowych przyrządów potrzebnych do udzielenia pierwszej pomocy.


Zajęcia praktyczne

Szkolenie praktyczne dla osób, które nigdy wcześniej nie siedziały za kierownicą rozpoczynamy od zapoznania się z mechanizmami sterowania pojazdem na parkingu. Pierwszą godzinę kursu przeznaczamy na naukę płynnego ruszania z miejsca (umiejętności użycia sprzęgła) oraz zatrzymania tak, aby kursant bez stresu opanował te podstawowe manewry.

Następne 2 do 6 godzin w zależności od szybkości przyswajania umiejętności przez kursanta, przeznaczamy na mniej wymagające trasy, o małym natężeniu ruchu typu Liszki, Kryspinów, Balice, tak aby kursant w miejscach spokojniejszych mógł opanować podstawowe elementy typu tor jazdy, płynna zmiana biegów, planowane płynne hamowanie, umiejętność dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, umiejętność doboru biegu do prędkości pojazdu. W ten sposób wyrabiamy odruchy, które w późniejszym szkoleniu w centrum miasta pomagają się skupić na interpretacji przepisów ruchu drogowego, znakach pionowych, poziomych, sygnalizacji świetlnej a nie absorbują uwagi techniką kierowania pojazdem.

Takie dwuetapowe szkolenie eliminuje stres związany z nieugruntowanymi podstawowymi umiejętnościami obsługi samochodu, których brak w sytuacji dużego natężenia

ruchu i skomplikowanych sytuacji drogowych powoduje panikę, tak często opisywaną przez początkujących kierowców. W sytuacjach drogowych, które wymagają od nich podjęcia szybkiej decyzji na drodze, mechanizacja działania związana z obsługą sprzęgła, hamulca, gazu i skrzyni biegów daje możliwość skupienia uwagi, tak aby bezpiecznie wybrnąć z trudnej sytuacji drogowej.

W myśl zasady "czym skrupka za młodu nasiąknie..." staramy się wyrobić dobre nawyki prowadzenia samochodu, które rzutują na dalsze etapy szkolenia, cały porces poznawczy, a także dalsze, już samodzielne kierowanie własnym pojazdem. W ten sposób kursant efektywniej wykorzystuje czas spędzony w samochodzie na poznanie sytuacji drogowych i umiejętne dokonywanie wyborów, zamiast skupiać się na szukaniu biegu i zastanawianiu się po której stronie jest sprzęgło. (w niektórych szkołach na pierwszej godzinie kursant słyszy "tu jest gaz tu sprzęgło więc jedziemy na miasto...") Taki sposób prowadzenia kursu sprawia, że stres za kółkiem znika a prowadzenie samochodu staje się przyjemnością.


TRASY EGZAMINACYJNE

) ) ) ) ) )

Aktualny PageRank strony auto-top.info.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO